17/06/2025 0 Kommentarer
Mandeklub
Mandeklub

Kl. 6.20-ca. 18.00: Bustur til Lolland, Ny Fehmern-forbindelse. Max 58 deltagere.
- Kl. 6.20: Busafgang fra Tarupcentrets P-Plads, Rugvangen 36.
- Kaffepause og morgenbord på færgen (Spodsbjerg-Tårs).
- Derefter afgang til Fehmern Bælt-projektets udstilling i Rødbyhavn.
- Kl. 9.30: Rundvisning i byggeriets udstillingscenter.
- Kl. 10.30: Vi bliver kørt til udstillingstårnet, hvor det er muligt at se langt omkring.
- Kl. 11.45: Vi kører mod Våbensted/Sakskøbing (30 min.), hvor vi skal have frokost. Drikkevarer er for egen regning, og disse skal afregnes individuelt.
- Kl. 14.45: Afgang fra Våbensted. Hjem over Sjælland og Store Bælt.
- Kl. ca. 17.30: Hjemme ved samme P-plads, Tarupcentret.
Mandeklubben mødes torsdage i ulige uger kl. 10.00-12.00 i Paarup Sognegård. Mandeklubben er et tilbud til alle mænd, der har lyst til socialt samvær og oplevelser som fx foredrag og ture ud af huset i fællesskab med andre.
Hvert af årets to sæsoner i mandeklubben byder på et program, som indeholder alt fra foredrag, virksomhedsbesøg i lokalområdet og dagsudflugter til socialt samvær med plads til snak, latter og alvor. Programmet sammensættes ud fra de idéer, som deltagerne kommer med og det giver plads til alsidige fælles oplevelser.
Prisen er 30 kr. pr. gang (ved større udflugter og andre særlige arrangementer kan prisen være højere).
Har du lyst til at vide mere, så kontakt:
Jørn, tlf. 22 39 26 92
Bent, tlf: 42 46 19 48
Henning, tlf.: 51 15 65 20
Svend Erik, tlf: 40 43 46 64
Kommentarer